Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum: Çözüm

instagram hesabıma giriş yapamıyorum

Instagram hesabıma giriş yapamıyorum, instagrama giris yapamiyorum gibi sorunları bir kenara bırakalım.  Erişimi kaybetmiş veya bazı nedenlerden ötürü giremiyor olabilirsiniz. Şunu bilmelisiniz ki bu sorunu sadece siz yaşamıyorsunuz. Son zamanlarda bu sorunu hâliyle çok fazla kişi tarafından yaşanıyor. Basit çözümleri olan bu yolu sizlerle deneyelim.

Aynı zamanda telefonunuzun eskidiğini düşünüyorsanız; sizler için 2000TL bütçe ortalamasına sahip birkaç telefonu listeleyerek incelemelerini yaptık ona da tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Şifremi Unuttum: Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum

instagram şifremi unuttum

İlk çözümünüzün şifrenizi sıfırlama, hesabınıza erişim sağlarken girdiğiniz e-posta/kullanıcı adı ve şifre bölmelerinin altında “Şifreni mi unuttun?” linki bulunuyor. Linke bir kere basmanızın ardından sizden E-posta, Telefon veya Kullanıcı Adı yazmanızı isteyecek. Yazdıktan sonra giriş bağlantısı gönder butonu aktifleşiyor olacak. Aktifleşince de seçenekler arasından şifre kurtarma yolunu izleyebilirsiniz.

Destek Talep Etme

instagram destek ekibi

Aynı zamanda instagrama giriş yapmak için “Şifreni mi unuttun?” butonuna bastıktan sonra için giriş yapmayla ilgili yardım al veya daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? Butonuna basın. Ardından ekrandaki talimatları izleyin. Telefon veya e-posta adresinize kod göndermek için birisini seçin. Eğer erişiminiz bunlara da yoksa “Bu e-posta veya telefona erişemiyorum” butonuna bir kere basıp talipmatları inceleyin.

Kimliğinizi Doğrulayın: Yedek Kod Alın

Instagram Kimlik Doğrulaması

Eğer ki Instagram’a kaydolurken kullandığınız E-postaya hâlâ erişiminiz varsa bu iyi haber. Destek talep ettikten sonra sizin kaydolduğunuz E-Posta’ya facebook üzerinden bir mail ve içerisinde 5 haneli bir rakam yazar. Bundan sonra yapmanız gereken o kodu bir kağıda yazarak altına da erişimi sağlayamadığınız Instagram’ın kullanıcı adını yazmak ve cevap olarak maile yollamak.

 

Instagram size geri dönüş sağladığında size bir yedek kod verecek bu yedek kod sayesinde hesaba tekrardan erişim sağlayabileceksiniz bütün 2 aşamalı doğrulamayı alt-üst ederek içeriye gireceksiniz. Hesaba girdikten sonra hızlıca güvenlik bilgilerini falan kontrol edin.

 

Mailleşerek Çözüme Ulaşalım

Instagram Mail Adresi

Çözümlerden en sona bıraktığımız tür ise help@instagram.com’a sorununuzu güzelce detaylıca ve vakti vaktince anlatarak resmi bir dil kullanıp sorununuzu iletmektir. Sorununuzu ilettiğinizde destek ekibi size en geç 14 gün içerisinde dönüş sağlayacaktır. Pandemi nedeniyle bu süreç artabilir veya aksayabilir. Onu söylemekte fayda var.

 

 

Instagram Hesabına Erişimimizi Nasıl Kaybederiz?

Instagram hesabımıza giriş yapamıyorum dediğiniz anda zaten erişiminizi kaybettim demektir. Bunun başlıca sebepleri, kaydolduğunuz tüm sitelerde aynı şifreleri kullanmak, kullandığınız şifrelerin herkes tarafından yaygın ve bilinen şifreler olması.

 

Şifrelerden Geçen Öncelik

Instagram hesabıma giriş yapamıyorum demeye son. Şifrelerinizin yaygınlığı, büyük küçük harf olmaması, özel sembol olmaması kolaylığını o kadarda basitleştiriyor; şifrelerinizde bulundurduğunuz her özel sembol, büyük harf, sayı ve rakam karışıklığı düzgün bir kelimeyi ifade etmedikten sonra tamamiyle güvenli parola oluşturmakta.

 

Hesap Paylaşımı

Hesabınızı arkadaşlarına, akrabalarınıza veya çevrenizden birine paylaştığınızda çevrenizdeki insanların ufak hataları, yapmış oldukları kayıtlar ve benzeri tarzda nedenler sizin şifrelerinizi dışa kullanıma açık hâle getirir. Sonra Instagram hesabıma giriş yapamıyorum demeyelim. Şifreleriniz sadece size özel olmalı ve siz bilmelisiniz aksi taktirde şifreinizin bir özelliği kalmaz. Hesap paylaşımlarının son derece tehlikeli olduğunu aynı zamanda sizin adınıza başınıza bir şeyler getirebilir.

 

Herkese Açık Bilgisayarlara Hesap Bağlantısı Sağlamak

Herkesin kullanabileceği ortak bilgisayarlarda herhangi bir hesabınıza giriş sağladığınızda o form şeklinde kayıt olmuş olabilir, hesabınızı riske attığınızı bilmenizi isteriz. Çünkü sizden sonra kullanacak bir kişi kötü niyetli veya iyi niyetli olup olmayacağını bilemeyiz. Bundan sonra olacaklar sizin başınızı açıkcası ağrıtabilir.

 

İki Aşamalı Doğrulama Kullanmamak

İki aşamalı doğrulamayı çoğu insan üşendiği için veya biraz zahmetli iş olduğu için kullanmadığını biliyoruz. Bizler de öyle! Ama şunu bilmelisiniz ki bir kişi hesaba erişirken 2 aşamalı doğrulamayla karşı karşıya kaldığında sizden onay almadan hiçbir şekilde hesabınıza erişimi olmadığını bilmelisiniz.

 

Kötü Niyetli Bağlantılara Tıklamak

Kötü niyetli bağlantılara tıklamak, onlarla etkileşim hâline girmek veya başında https:// yani güvenlik sembolü olmayan sitelere giriş sağlamak bilgilerinizi yazmak sizler için riskli bir durumdur. Her zaman hesabınızı yazdığınız adresin sizin hesabınızın kullanacağınız platformun sitesinin olduğundan emin olmalısınız örneğin instagrama girerken instagram.com yerine instegrem.com olup olmadığına dikkat edin.

 

İndirdiğiniz Uygulamaların Güvenliği

İndirdiğiniz uygulamaların güvenliği sizin için oldukça önemlidir. İndirdiğiniz uygulamada saldırgan yazılımlar bulunabilir. Bu saldırgan yazılımlar sizin şifrelerinizden tutup özel dosyalarınıza kadar erişim sağlayıp bunları kötü niyetli işleri için kullanabilir. Kullandığınız uygulamalara dikkat edin.